pedicure
Blog

W jaki sposób przygotować stopy na lato? 

Wiosna i lato to pory roku, kiedy każda z nas chce się zaprezentować jak najlepiej. Zwłaszcza, kiedy przebywa się na urlopie. Dlatego tak ważne jest to, żeby zadbać o swoje ciało, jeszcze przed wakacjami. Na szczególną uwagę zasługują stopy, po zimie nierzadko zaniedbane lub w złej kondycji, chociażby ze względu na noszenie cieplejszego i cięższego obuwia. Warto dowiedzieć się, jak dbać o stopy, aby później czuć się swobodnie na plaży. 

Podstawowa zasada: pielęgnacja 

Stopy przygotowane na letni odpoczynek powinny być przede wszystkim wypielęgnowane. Oczywiście, najwięcej osób myśli o pedicure, aczkolwiek nie jest to do końca najważniejsze. Priorytetem jest bowiem to, jeszcze przed samym zrobieniem stylizacji, żeby stopy wyglądały na zdrowe. Z pewnością, w domowej kosmetyczce powinny znaleźć się takie kosmetyki jak krem i peeling do stóp. W przypadku pierwszego kosmetyku bardzo ważne jest to, by wykazywał właściwości nawilżające, natomiast peeling powinien mieć silne właściwości złuszczające. Jeśli skóra jest bardzo wysuszona, to systematycznie należy też nakładać maskę na stopy. Taki preparat jeszcze bardziej je nawilży i odżywi. Ponadto, warto się zaopatrzyć w tarkę do stóp. Kupując ten produkt należy zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Najlepiej będzie z niej skorzystać w trakcie wieczornej kąpieli albo podczas brania prysznica. Wtedy skóra jest zmiękczona i można bez problemu pozbyć się wszystkich zgrubień.
Po wykonaniu takiej kąpieli nie pozostanie już nic innego jak tylko wsmarować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Tak naprawdę, już takie nawyki związane z pielęgnacją wystarczą, aby móc bez kompleksów pokazywać swoje stopy latem. 

Pedicure czerwony wzorki broda kapelusz usta

Fachowo wykonany pedicure

Kiedy już więc zadba się o stopy pod kątem ich pielęgnacji, nie pozostanie nic innego,
jak wybrać się do doświadczonej profesjonalistki, która zrobi letni pedicure. Ekspertka zajmie się opracowaniem paznokci, a więc przygotuje je do malowania i wykonania wakacyjnej stylizacji. Wiele klientek, zwłaszcza gdy dopiero zaczyna się interesować swoimi stopami, nie do końca orientuje się w tym, jak dobrze przygotować paznokcie. Bardzo często też nie orientują się, jaki ich kształt będzie dla nich najlepszy. Dlatego warto zaufać stylistce, która przyjrzy się dokładnie stopom, a następnie zadecyduje, w jaki sposób powinny się prezentować. Jeśli chodzi o samo pomalowanie, a więc to jakiego koloru lakier lub lakiery mają się na stopach znaleźć, decyzję będzie podejmowała klientka. Stylistka przedstawi trendy w danym roku, a także zasugeruje, co może klientce podobać się najbardziej. Wyjątkowo ważne jest to, żeby rzeczywiście zatroszczyć się o to, jak mają się w porze letniej paznokcie prezentować. Każda kobieta, która chce czuć się atrakcyjnie musi zadbać wobec tego z wyprzedzeniem o stopy. Podstawą pielęgnacji tej części ciała jest perfekcyjne nawilżenie. Później nie pozostanie natomiast nic innego jak tylko zdecydować się na pedicure dopasowany maksymalnie do codziennej, wakacyjnej aktywności.

Czytaj więcej o wakacyjnym pedicure na https://easywaxing.pl/pl/blog/wakacyjne-stopy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *